הזמנת חופשה במהירות האור
Israel Hotels
 
 
מלונות בים המלח
 

מלונות בים המלחמלונות בים-המלח – חגיגה לזוגיות

כאשר מגיע הזמן לחגוג אירוע משותף בזוגיות, אני מעדיף לרוב לבחור בחופשה בישראל כמתנה לזוגתי. מניסיוני, אירוע מיוחד הוא סיבה מצוינת לצאת לחופשה.

מי אינו מכיר את התחושה שמשמעותה: "אנחנו חייבים כבר לקחת כמה ימי חופש"? אך למי יש זמן לזה בפועל? ניסיתי כבר לשלוח מכתב לכנסת, המציע לפוליטיקאים להפסיק את המריבות בנוגע לזמני שעון החורף והקיץ ולהשקיע את זמנם במשותף בניסיון להעביר חוק שמאריך את היממה בכמה שעות. לחבר הכנסת שיצליח לנסח את החוק מובטח הקול שלי בבחירות הקרבות...

לכן, ביום השנה שלי ושל זוגתי הפתעתי אותה בסופשבוע במסגרת בתי מלון בים המלח. במאמר מוסגר אציין רק  כי ההחלטה לבחור חופשה בשילוב מלונות בים המלח הייתה לא פשוטה עבורי. הזיכרונות שצברתי במהלך התקופה בה הייתי בשירותי הצבאי כללו את הרצועה הארוכה של מלונות ים המלח המשתקפים על קו הרקיע בסיורי הבוקר ומנצנצים באור נפלא בסיורי הלילה. בכל סיור אמרתי לעצמי שכנראה לא אבקר כאן בשנים הקרובות (לפחות עד שהקונוטציה שלי לים המלח כבר לא תהיה קו דיווח כזה או אחר על גדר הגבול). אך מלונות באילת ובצימרים בצפון כבר היינו בשנים הקודמות, ולכן החלטתי לבדוק גם מלונות בים המלח כיעד אפשרי לחופשה.

את ההזמנה עשיתי באינטרנט  -  לאחר הקשת הביטוי "מלונות בים המלח" בגוגל והשוואת מחירים באתר המתמחה בכך, נמצא המלון שיתאים לכיסי. ניסיתי לשמור את את הנושא בסוד, אך זוגתי הקשתה וניסתה לנחש "ברמת הגולן כבר היינו בשנה שעברה ובאילת כבר היינו לפני שנתיים..." חשבה בקול רם. "אני יודעת!!!" הכריזה. "אתה לוקח אותי לחופשה המשלבת מלונות בים המלח עם ספא מפנק וגם מסאג''ים!" טוב, היא בהחלט כבר מכירה אותי.

חופשה חלומית בים המלח

ביום חמישי בבוקר שמנו פעמינו לעבר חופשה חלומית המשלבת מלונות בים המלח. בדמיוננו עלו טבילות במי המרפא הרוגעים של הים, מריחת בוץ זה על זה, התמכרות לשמש המלטפת וביקורים תכופים בספא של המלון.
למלון הגענו לאחר נסיעה של כשעתיים. חזותו החיצונית של המלון הייתה מפוארת מאוד וחלקיו הפנימיים של המלון, למרבה ההפתעה, היו אף מפוארים יותר. כמו מרבית המלונות באזור, המלון השתייך לרשת מלונות ידועה והיה מצויד בכל המתקנים המתבקשים  –  בריכה, גישה פרטית לחוף ים המלח, ספא מיוחד לחברי המלון הכולל מסאג''ים, בר פתוח וארוחות כיד המלך.

למי שאינו יודע, ים המלח הוא המקום הנמוך ביותר בעולם (כ- 421 מטרים מתחת לפני הים). ים המלח נקרא כך עקב ריכוז המלחים והמינרלים הגבוה שבו (33.7% לעומת כ-3.5% בלבד בים התיכון). עובדה זו מאפשרת לצוף על פני המים, אך גם גורמת לכך שאין בו יצורים חיים. מכאן לקוח שמו השני  –  ים המוות.
ריכוז המינרלים טומן בחובו סגולות רפואיות (בעיקר לחולים במחלות עור שונות), גורם לנהירה של תיירים רבים מרחבי העולם.

בנוסף לרצועה המרשימה של מלונות בים-המלח והפינוק שהם מציעים לכם, מציע אזור ים-המלח סיבות רבות ליציאה מבית המלון. ישנם מקומות רבים הסובבים את ים-המלח שבהם אתם יכולים לטייל במהלך חופשתכם  –  נחל דרגות (חשוב להישמע להוראות רשות הטבע והגנים ולהיכנס למקום רק לאחר תדריך של פקח ולא יאוחר מהשעה תשע בבוקר), הגן הבוטני בקיבוץ עין-גדי (המציע גם הנחות לחיילים וסטודנטים) ועוד שפע של נופים מדהימים.  

כשעזבנו לא יכולנו להתעלם מהעובדה שמספר גדול של מלונות נמצאים בתהליך של בניה. באין ספק שתנופת הפיתוח באזור תשפר אף יותר את רמת האירוח, הגבוהה ממילא, את הנוחות ואת תחושת המרגוע, שהן מהגבוהות שפגשתי עד כה. חופשה במלונות ים המלח היא ללא ספק חגיגה לזוגיות.

 
 
מלונות בארץ | מלון ספא | מלונות בתל אביב | דילים בתל אביב | כל הזכויות שמורות 2015 לחברת סימפלקס בע"מ